Vishay/Vitramon VJ0805D121FXXAJ
VJ0805D121FXXAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D121FXXAJ
Brief Description
CAP CER 120PF 25V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D121FXXAJ.pdf
Availability of VJ0805D121FXXAJ
QUANTITY
VJ0805D121FXXAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D121FXXAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0805D121FXXAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance120pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D121FXXAJ
Related LinksVJ0805D, VJ0805D121FXXAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D121FXXAJ Details Description
Related parts for VJ0805D121FXXAJ
SWITCH PUSH DPST-NC 10A 110V datasheet.pdf
RES SMD 0.05 OHM 5% 3W J LEAD datasheet.pdf
IC 1-BIT BUS SWITCH SOT23-5 datasheet.pdf
IC SHIFT REGISTER 8BIT 16SOEIAJ datasheet.pdf
MOSFET N-CH 40V 15A 8SOIC datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 4POS WALL MT PINS datasheet.pdf
CONN RCPT 41POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
RES 15 OHM 1W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
IC AUDIO FRONT END STER 64CTBGA datasheet.pdf
TVS DIODE 20VWM 34VC PLAD datasheet.pdf
CAP CER 6.2PF 25V NP0 0402 datasheet.pdf