Vishay/Vitramon VJ0805D121FXXAR
VJ0805D121FXXAR picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D121FXXAR
Brief Description
CAP CER 120PF 25V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D121FXXAR.pdf
Availability of VJ0805D121FXXAR
QUANTITY
VJ0805D121FXXAR Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D121FXXAR
Internal Part NumberEIS-VJ0805D121FXXAR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance120pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D121FXXAR
Related LinksVJ0805D, VJ0805D121FXXAR Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D121FXXAR Details Description
Related parts for VJ0805D121FXXAR
CAP CER 12PF 1KV SL/GP RADIAL datasheet.pdf
SWITCH PLAST BARRIER CENTER BLK datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 50V 20% 2917 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 66W datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 5A 120V datasheet.pdf
CONN SOCKET SIP 9POS GOLD datasheet.pdf
RES SMD 232 OHM 0.1% 5/8W 0805 datasheet.pdf
12 WB HDR ASSY 7CKT EMBSTP PKG datasheet.pdf
EURO TERM BLOCK 55 DEG 350MM 10C datasheet.pdf