Vishay/Vitramon VJ0805D121KLBAJ
VJ0805D121KLBAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D121KLBAJ
Brief Description
CAP CER 120PF 100V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D121KLBAJ.pdf
Availability of VJ0805D121KLBAJ
QUANTITY
VJ0805D121KLBAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D121KLBAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0805D121KLBAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance120pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D121KLBAJ
Related LinksVJ0805D, VJ0805D121KLBAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D121KLBAJ Details Description
Related parts for VJ0805D121KLBAJ
RACK ECONOMIZER 75.31X22 X 25.5" datasheet.pdf
OPTOISO 3.75KV OPEN COLL 8DIP GW datasheet.pdf
RES SMD 13.3K OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 220PS R/A .050 DIP datasheet.pdf
RES SMD 0.2 OHM 1% 1W 2010 datasheet.pdf
RES 3.32K OHM 1% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS INLINE PIN datasheet.pdf
IC PWM PFC/QUASI-RES 16SOIC datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 8POS WALL MNT SKT datasheet.pdf
AMPLIMITE,ASY,RCPT,FB,109,3,CONT datasheet.pdf
CAP FILM 0.082UF 5% 250VDC RDL datasheet.pdf