Vishay/Vitramon VJ0805D130KXCAJ
VJ0805D130KXCAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D130KXCAJ
Brief Description
CAP CER 13PF 200V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D130KXCAJ.pdf
Availability of VJ0805D130KXCAJ
QUANTITY
VJ0805D130KXCAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D130KXCAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0805D130KXCAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance13pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D130KXCAJ
Related LinksVJ0805D, VJ0805D130KXCAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D130KXCAJ Details Description
Related parts for VJ0805D130KXCAJ
FIXED IND 2.2UH 9.2A 8.1 MOHM TH datasheet.pdf
CONN SPD SPRNG 16-22 AWG #6 PIDG datasheet.pdf
RES SMD 19.6 OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP ALUM 3900UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
STATION PROTECT HYBRID MAX DUTY datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 18POS R/A 5.08MM datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
PLASTIC BACKSHELL datasheet.pdf
CAP TANT 100UF 25V 20% 2824 datasheet.pdf
RES 180 OHM 1W 2% AXIAL datasheet.pdf