Vishay/Vitramon VJ0805D131MXCAT
VJ0805D131MXCAT picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D131MXCAT
Brief Description
CAP CER 130PF 200V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D131MXCAT.pdf
Availability of VJ0805D131MXCAT
QUANTITY
VJ0805D131MXCAT Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D131MXCAT
Internal Part NumberEIS-VJ0805D131MXCAT
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance130pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D131MXCAT
Related LinksVJ0805D, VJ0805D131MXCAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D131MXCAT Details Description
Related parts for VJ0805D131MXCAT
Connector Receptacle 42 Position 0.100" (2.54mm) Tin-Lead Through Hole datasheet.pdf
RES 84.5 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
DIODE ARRAY GP 200V 15A TO220 datasheet.pdf
CAP FILM 0.068UF 250VDC AXIAL datasheet.pdf
TRANS NPN 50V 0.1A VMN3 datasheet.pdf
FUSE SEMICONDUCTOR 1800A 600VAC datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 4POS STR 3.81MM datasheet.pdf