Vishay/Vitramon VJ0805D150GXXAJ
VJ0805D150GXXAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D150GXXAJ
Brief Description
CAP CER 15PF 25V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D150GXXAJ.pdf
Availability of VJ0805D150GXXAJ
QUANTITY
VJ0805D150GXXAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D150GXXAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0805D150GXXAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance15pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D150GXXAJ
Related LinksVJ0805D, VJ0805D150GXXAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D150GXXAJ Details Description
Related parts for VJ0805D150GXXAJ
CONN HEADER .100 DUAL R/A 8POS datasheet.pdf