Vishay/Vitramon VJ0805D180FXXAC
VJ0805D180FXXAC picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D180FXXAC
Brief Description
CAP CER 18PF 25V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D180FXXAC.pdf
Availability of VJ0805D180FXXAC
QUANTITY
VJ0805D180FXXAC Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D180FXXAC
Internal Part NumberEIS-VJ0805D180FXXAC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance18pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D180FXXAC
Related LinksVJ0805D, VJ0805D180FXXAC Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D180FXXAC Details Description
Related parts for VJ0805D180FXXAC
RES SMD 511K OHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
FUSE CERM 6.25A 250VAC 3AB 3AG datasheet.pdf
RES ARRAY 13 RES 680 OHM 14SOIC datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 20POS 90DEG 5MM datasheet.pdf
RES 73.4K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES 270K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 43V 3W DO204AL datasheet.pdf
QL ROLLER ARM LIMIT SWITCH datasheet.pdf
STEEL INTERNAL PANEL - PIP SERIE datasheet.pdf
OSC VCTCXO 26.000MHZ CSNWV SMD datasheet.pdf