Vishay/Vitramon VJ0805D180GXBAC
VJ0805D180GXBAC picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D180GXBAC
Brief Description
CAP CER 18PF 100V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D180GXBAC.pdf
Availability of VJ0805D180GXBAC
QUANTITY
VJ0805D180GXBAC Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D180GXBAC
Internal Part NumberEIS-VJ0805D180GXBAC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance18pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D180GXBAC
Related LinksVJ0805D, VJ0805D180GXBAC Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D180GXBAC Details Description
Related parts for VJ0805D180GXBAC
SWITCH ROCKER DPDT 10A 125V datasheet.pdf
IC SWITCH QUAD SPST 16TSSOP datasheet.pdf
RES SMD 1.65K OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
IC MOSFET DRIVER 8-SOIC datasheet.pdf
RES SMD 909K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 75W datasheet.pdf
CAP TANT 15UF 10% 20V AXIAL datasheet.pdf