Vishay/Vitramon VJ0805D180GXCAJ
VJ0805D180GXCAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D180GXCAJ
Brief Description
CAP CER 18PF 200V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D180GXCAJ.pdf
Availability of VJ0805D180GXCAJ
QUANTITY
VJ0805D180GXCAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D180GXCAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0805D180GXCAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance18pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D180GXCAJ
Related LinksVJ0805D, VJ0805D180GXCAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D180GXCAJ Details Description
Related parts for VJ0805D180GXCAJ
CAP FILM 0.22UF 5% 200VDC RADIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .100 EYELET datasheet.pdf
MIC COND ANALOG OMNI -42DB datasheet.pdf
SENSOR 1000PSIS 7/16 5V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 100W datasheet.pdf
RES SMD 2.18K OHM 0.1% 1/5W 1005 datasheet.pdf
RES 1.74K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CABLING POUCH datasheet.pdf
HD DSUB 78P MA DE CABLE ASSY 1M datasheet.pdf
CONN EDGECARD 6POS 1MM datasheet.pdf
CAP CER 4.7PF 100V NP0 0402 datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 24V 30W datasheet.pdf