Vishay/Vitramon VJ0805D180KXXAP
VJ0805D180KXXAP picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D180KXXAP
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 18PF 25V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D180KXXAP.pdf
Availability of VJ0805D180KXXAP
QUANTITY
VJ0805D180KXXAP Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D180KXXAP
Internal Part NumberEIS-VJ0805D180KXXAP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesVJ HIFREQ
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance18pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsRF, Microwave, High Frequency
Ratings-
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
Lead Spacing-
FeaturesHigh Q, Low Loss
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D180KXXAP
Related LinksVJ0805D, VJ0805D180KXXAP Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D180KXXAP Details Description
Related parts for VJ0805D180KXXAP
CONN BACKSHELL DB15 DIE CAST datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 1KB FLASH 14DIP datasheet.pdf
IC CCD DRIVER 2-PHS HS 8-SOIC datasheet.pdf
MAT CLEAN WALK 31.5X25.5" FRAMED datasheet.pdf
CONN PLUG 13POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 200W datasheet.pdf
MULTI-PAIR 6COND 24AWG 1000' datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf
CONN SOCKET SIP 10POS GOLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .100" datasheet.pdf