Vishay/Vitramon VJ0805D181MXAAJ
VJ0805D181MXAAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D181MXAAJ
Brief Description
CAP CER 180PF 50V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D181MXAAJ.pdf
Availability of VJ0805D181MXAAJ
QUANTITY
VJ0805D181MXAAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D181MXAAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0805D181MXAAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance180pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D181MXAAJ
Related LinksVJ0805D, VJ0805D181MXAAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D181MXAAJ Details Description
Related parts for VJ0805D181MXAAJ
IC DUAL DIFF LINE RCVR 8-DIP datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG SNGL 32QFN datasheet.pdf
BATT PK 15V C SIZE ALKALINE datasheet.pdf
RES SMD 11.8K OHM 1% 2W 2512 datasheet.pdf
CONN PC PIN CIRC 0.080DIA GOLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 75W datasheet.pdf
RES 267K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 4.7UF 6.3V X5R 0402 datasheet.pdf