Vishay/Vitramon VJ0805D181MXBAT
VJ0805D181MXBAT picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D181MXBAT
Brief Description
CAP CER 180PF 100V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D181MXBAT.pdf
Availability of VJ0805D181MXBAT
QUANTITY
VJ0805D181MXBAT Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D181MXBAT
Internal Part NumberEIS-VJ0805D181MXBAT
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance180pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D181MXBAT
Related LinksVJ0805D, VJ0805D181MXBAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D181MXBAT Details Description
Related parts for VJ0805D181MXBAT
CONN EDGECARD 30POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
SENSOR 75PSI 1/4-18NPT .5-4.5V datasheet.pdf
SWITCH ROTARY SP-8 POS NON SHORT datasheet.pdf
CONN PLUG 11POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
CABLE SPEAKER 2COND 20AWG 1000' datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 50W datasheet.pdf
CONN PLUG 29POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
IC 2-WIRE FG W/MODEL GAUGE 9USCP datasheet.pdf
FIXED IND 6.8NH 600MA 100 MOHM datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X25MM L-TAB T766 datasheet.pdf
6800UF 50V 30X40MM 105C 5000H datasheet.pdf
BOARD LED DRIVER 1.5A 30V datasheet.pdf