Vishay/Vitramon VJ0805D1R0CXBAC
VJ0805D1R0CXBAC picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D1R0CXBAC
Brief Description
CAP CER 1PF 100V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D1R0CXBAC.pdf
Availability of VJ0805D1R0CXBAC
QUANTITY
VJ0805D1R0CXBAC Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D1R0CXBAC
Internal Part NumberEIS-VJ0805D1R0CXBAC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D1R0CXBAC
Related LinksVJ0805D, VJ0805D1R0CXBAC Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D1R0CXBAC Details Description
Related parts for VJ0805D1R0CXBAC
CIR BRKR THRM 20A 250VAC 50VDC datasheet.pdf
FLEX CABLE - AFE20T/AF20/AFE20T datasheet.pdf
IC FPGA 880 I/O 1760FBGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 50W datasheet.pdf
CAP ALUM 820UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf
CONN RECEPT 50POS .8MM W/BOSS datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X35MM R-TAB datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X20MM XCUT T766 datasheet.pdf
Mobile Multimedia CODEC with 1W Speaker Driver IC datasheet.pdf