Vishay/Vitramon VJ0805D1R0DXPAJ
VJ0805D1R0DXPAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D1R0DXPAJ
Brief Description
CAP CER 1PF 250V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D1R0DXPAJ.pdf
Availability of VJ0805D1R0DXPAJ
QUANTITY
VJ0805D1R0DXPAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D1R0DXPAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0805D1R0DXPAJ
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D1R0DXPAJ
Related LinksVJ0805D, VJ0805D1R0DXPAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D1R0DXPAJ Details Description
Related parts for VJ0805D1R0DXPAJ
AC/DC CONVERTER 15V 90W datasheet.pdf