Vishay/Vitramon VJ0805D1R1BLCAJ
VJ0805D1R1BLCAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D1R1BLCAJ
Brief Description
CAP CER 1.1PF 200V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D1R1BLCAJ.pdf
Availability of VJ0805D1R1BLCAJ
QUANTITY
VJ0805D1R1BLCAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D1R1BLCAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0805D1R1BLCAJ
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1.1pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D1R1BLCAJ
Related LinksVJ0805D, VJ0805D1R1BLCAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D1R1BLCAJ Details Description
Related parts for VJ0805D1R1BLCAJ
FIXED IND 820NH 354MA 1.6 OHM datasheet.pdf
Connector Receptacle Firewire (IEEE 1394) 6 Position Panel Mount, Screw Hole datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
TERM BLOCK RCPT WIRE 3POS VERT datasheet.pdf
RES SMD 402 OHM 0.1% 1/16W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGEBOARD SINGLE 10POS 5A datasheet.pdf
CAP ALUM 1200UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 100W datasheet.pdf
HEX STANDOFF M6 NYLON 46MM datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER SOT-25 datasheet.pdf
OSC XO 29.4912MHZ HCMOS TTL SMD datasheet.pdf