Vishay/Vitramon VJ0805D1R3DXAAJ
VJ0805D1R3DXAAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D1R3DXAAJ
Brief Description
CAP CER 1.3PF 50V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D1R3DXAAJ.pdf
Availability of VJ0805D1R3DXAAJ
QUANTITY
VJ0805D1R3DXAAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D1R3DXAAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0805D1R3DXAAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1.3pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D1R3DXAAJ
Related LinksVJ0805D, VJ0805D1R3DXAAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D1R3DXAAJ Details Description
Related parts for VJ0805D1R3DXAAJ
IC PLL CLK GENERATOR 1:12 52LQFP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .100 DIP SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 4POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CA/ASSY,MP,8P,YEL,ENHCD,C5 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 24 Circuit 0.394" (10.00mm) datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 3.3V +/-12V datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X20MM L-TAB T766 datasheet.pdf
CONN RCPT 41POS BOX MNT PIN datasheet.pdf