Vishay/Vitramon VJ0805D1R4DXAAP
VJ0805D1R4DXAAP picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D1R4DXAAP
Brief Description
CAP CER 1.4PF 50V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D1R4DXAAP.pdf
Availability of VJ0805D1R4DXAAP
QUANTITY
VJ0805D1R4DXAAP Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D1R4DXAAP
Internal Part NumberEIS-VJ0805D1R4DXAAP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1.4pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)