Vishay/Vitramon VJ0805D1R5CXBAP
VJ0805D1R5CXBAP picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D1R5CXBAP
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 1.5PF 100V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D1R5CXBAP.pdf
Availability of VJ0805D1R5CXBAP
QUANTITY
VJ0805D1R5CXBAP Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D1R5CXBAP
Internal Part NumberEIS-VJ0805D1R5CXBAP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesVJ HIFREQ
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1.5pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsRF, Microwave, High Frequency
Ratings-
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
Lead Spacing-
FeaturesHigh Q, Low Loss
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D1R5CXBAP
Related LinksVJ0805D, VJ0805D1R5CXBAP Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D1R5CXBAP Details Description
Related parts for VJ0805D1R5CXBAP
CAP TANT 2.2UF 25V 10% 1206 datasheet.pdf
CONN PLUG 10POS FEMALE R/A SLD datasheet.pdf
PANEL INDICATOR INCAND 10V AMBER datasheet.pdf
CABLE 2COND 16AWG GRAY 500' datasheet.pdf
CAP CER 390PF 100V X7R RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MINIMOD DC/DC 10V 50W datasheet.pdf
FIXED IND 10UH 1.85A 93 MOHM SMD datasheet.pdf
XCEDE RGHT 6PVH 8COL NK datasheet.pdf
LABEL datasheet.pdf
CONN HEADER 60 POS 2.54 LEVER datasheet.pdf
CELLULAR ROUTER GPRS/EDGE WR41 datasheet.pdf
VARISTOR 150A 18V 1206 datasheet.pdf