Vishay/Vitramon VJ0805D1R6CXXAJ
VJ0805D1R6CXXAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D1R6CXXAJ
Brief Description
CAP CER 1.6PF 25V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D1R6CXXAJ.pdf
Availability of VJ0805D1R6CXXAJ
QUANTITY
VJ0805D1R6CXXAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D1R6CXXAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0805D1R6CXXAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1.6pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D1R6CXXAJ
Related LinksVJ0805D, VJ0805D1R6CXXAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D1R6CXXAJ Details Description
Related parts for VJ0805D1R6CXXAJ
CAP ALUM 8200UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .156 EYELET datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 35V SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 75W datasheet.pdf
DIODE ZENER 2.7V 125MW 0402 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 6POS STR 7.5MM datasheet.pdf