Vishay/Vitramon VJ0805D1R7BXXAJ
VJ0805D1R7BXXAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D1R7BXXAJ
Brief Description
CAP CER 1.7PF 25V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D1R7BXXAJ.pdf
Availability of VJ0805D1R7BXXAJ
QUANTITY
VJ0805D1R7BXXAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D1R7BXXAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0805D1R7BXXAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1.7pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D1R7BXXAJ
Related LinksVJ0805D, VJ0805D1R7BXXAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D1R7BXXAJ Details Description
Related parts for VJ0805D1R7BXXAJ
CAP ALUM 680UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
IC INTERFACE QUAD 100-TQFP datasheet.pdf
LAMP UVC 11 X 90MM GERM/OZONE datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 128KB FLASH 64LQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 50W datasheet.pdf
DUST CAP D-SUB 50 POS PLUG datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 18AWG BLACK 5000' datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 100V 12A DO4 datasheet.pdf
E67-73CKT BLACK A SHRD ASSY datasheet.pdf
LCD MOD GRAPH 160X104 BLUE datasheet.pdf
IC REG LDO 4V 0.3A 5SOT89 datasheet.pdf