Vishay/Vitramon VJ0805D1R8CXAAJ
VJ0805D1R8CXAAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D1R8CXAAJ
Brief Description
CAP CER 1.8PF 50V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D1R8CXAAJ.pdf
Availability of VJ0805D1R8CXAAJ
QUANTITY
VJ0805D1R8CXAAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D1R8CXAAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0805D1R8CXAAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1.8pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D1R8CXAAJ
Related LinksVJ0805D, VJ0805D1R8CXAAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D1R8CXAAJ Details Description
Related parts for VJ0805D1R8CXAAJ
CONN HEADER RT/A .100 4POS 30AU datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 10V 10% 1206 datasheet.pdf
IC GATE OR/NOR DUAL 4-5 16-CDIP datasheet.pdf
Crystal 9.6000MHz 30ppm 18pF 100 Ohm -10°C - 60°C Surface Mount 4-SOJ, 9.40mm pitch datasheet.pdf
CONN RECEPT 2.54MM 3POS datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES MULT OHM 8SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .100" datasheet.pdf
SENSOR datasheet.pdf
LED COB CXA1507 4200K WHITE SMD datasheet.pdf
TV 8C 8#20 SKT RECP datasheet.pdf
AB 4C 4#16 SKT RECP datasheet.pdf
DIODE ZENER 3.9V 1.5W SMA datasheet.pdf