Vishay/Vitramon VJ0805D240JLCAJ
VJ0805D240JLCAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D240JLCAJ
Brief Description
CAP CER 24PF 200V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D240JLCAJ.pdf
Availability of VJ0805D240JLCAJ
QUANTITY
VJ0805D240JLCAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D240JLCAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0805D240JLCAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance24pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D240JLCAJ
Related LinksVJ0805D, VJ0805D240JLCAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D240JLCAJ Details Description
Related parts for VJ0805D240JLCAJ
IC OPAMP GP 10MHZ RRO TSOT23-5 datasheet.pdf
DIP CABLE - HDP40S/AE40G/HDP40S datasheet.pdf
CONN HDR STR STACK 26POS 2MM SMD datasheet.pdf
RES SMD 97.6 OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
CONN HEADER 20POS 1MM GOLD SMD datasheet.pdf
6FT GROUNDING ASSY datasheet.pdf
CONN DUAL PLUG 12CKT BLK datasheet.pdf
THERMISTOR NTC 1K OHM DO-35 datasheet.pdf
FIBER OPTIC CBL ASSY IP67 5M datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 9 Circuit 0.394" (10.00mm) datasheet.pdf