Vishay/Vitramon VJ0805D240JXBAP
VJ0805D240JXBAP picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D240JXBAP
Brief Description
CAP CER 24PF 100V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D240JXBAP.pdf
Availability of VJ0805D240JXBAP
QUANTITY
VJ0805D240JXBAP Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D240JXBAP
Internal Part NumberEIS-VJ0805D240JXBAP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance24pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D240JXBAP
Related LinksVJ0805D, VJ0805D240JXBAP Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D240JXBAP Details Description
Related parts for VJ0805D240JXBAP
IC ENCORE MCU FLASH 2K 20DIP datasheet.pdf
FUSE HLDR CART 250V 10A PNL MNT datasheet.pdf
IC SRAM 2MBIT 45NS 48VFBGA datasheet.pdf
SENSOR 200PSI 1/4-18NPT .5-4.5V datasheet.pdf
IC CTRLR HOT SWAP 24-QFN datasheet.pdf
DIODE ZENER ARRAY 3V 300MW SOT23 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 75W datasheet.pdf
RES 475K OHM 3/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
TEXT GAN TRANSISTORS datasheet.pdf
CABLE SOCKET 12POLE datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS JAM NUT PIN datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 9V 19.8W datasheet.pdf