Vishay/Vitramon VJ0805D270FLCAJ
VJ0805D270FLCAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D270FLCAJ
Brief Description
CAP CER 27PF 200V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D270FLCAJ.pdf
Availability of VJ0805D270FLCAJ
QUANTITY
VJ0805D270FLCAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D270FLCAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0805D270FLCAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance27pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D270FLCAJ
Related LinksVJ0805D, VJ0805D270FLCAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D270FLCAJ Details Description
Related parts for VJ0805D270FLCAJ
IC OPAMP GP 7MHZ RRO 10VSSOP datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 40V 3A SMC datasheet.pdf
RES SMD 255K OHM 1% 2W 2512 datasheet.pdf
IC USB PWR CTRLR 1.5A 8DFN datasheet.pdf
CONN PLUG 16POS 0.5MM SMD GOLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 100W datasheet.pdf
HEATSINK TO-220 VERT MT BLK 1" datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 41POS SKT datasheet.pdf
LCD COG GRAPH 128X64 NEUTRAL datasheet.pdf
Connector Receptacle, Bottom Entry 10 Position 0.050" (1.27mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER SOT-25 datasheet.pdf
CRYSTAL 48.000 MHZ 8PF SMT datasheet.pdf