Vishay/Vitramon VJ0805D270GXPAJ
VJ0805D270GXPAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D270GXPAJ
Brief Description
CAP CER 27PF 250V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D270GXPAJ.pdf
Availability of VJ0805D270GXPAJ
QUANTITY
VJ0805D270GXPAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D270GXPAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0805D270GXPAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance27pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D270GXPAJ
Related LinksVJ0805D, VJ0805D270GXPAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D270GXPAJ Details Description
Related parts for VJ0805D270GXPAJ
IC REG CTRLR BUCK PWM VM 8-SOIC datasheet.pdf
ADAPTER RS 232 DSUB 9M-25F datasheet.pdf
CBL SMA R/A PLUG-JACK RG142 36" datasheet.pdf
FUSE 600V 10A HRCII-C BRIT DIM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 132W datasheet.pdf
LED MT SR VERT X 0.405" 3MM 2LD datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CONN HOOD SIDE ENTRY SZB6 M20 datasheet.pdf
CONN FPC 17POS 0.30MM R/A datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 25 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
Connector Receptacle USB TypeA 2.0 4 Position Through Hole, Right Angle, Horizontal datasheet.pdf
CAP FILM 6.8UF 5% 630VDC AXIAL datasheet.pdf