Vishay/Vitramon VJ0805D270KXCAJ
VJ0805D270KXCAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D270KXCAJ
Brief Description
CAP CER 27PF 200V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D270KXCAJ.pdf
Availability of VJ0805D270KXCAJ
QUANTITY
VJ0805D270KXCAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D270KXCAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0805D270KXCAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance27pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D270KXCAJ
Related LinksVJ0805D, VJ0805D270KXCAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D270KXCAJ Details Description
Related parts for VJ0805D270KXCAJ
RES 560K OHM 1/6W 5% AXIAL datasheet.pdf
FUSE BLOCK CART 300V 20A CHASSIS datasheet.pdf
IC DELAY LINE 5TAP 45NS 8UMAX datasheet.pdf
SENSOR 750PSI 3/8-24 UNF .5-4.5V datasheet.pdf
TVS DIODE 136VWM 219VC SMA datasheet.pdf
SWITCH ROTARY SP11T datasheet.pdf
CAP 220MF -20% +80% 5.5V SMD datasheet.pdf
RES SMD 2.74K OHM 0.5% 1/4W 0603 datasheet.pdf