Vishay/Vitramon VJ0805D270MXPAJ
VJ0805D270MXPAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D270MXPAJ
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 27PF 250V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D270MXPAJ.pdf
Availability of VJ0805D270MXPAJ
QUANTITY
VJ0805D270MXPAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D270MXPAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0805D270MXPAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesVJ HIFREQ
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance27pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsRF, Microwave, High Frequency
Ratings-
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
Lead Spacing-
FeaturesHigh Q, Low Loss
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D270MXPAJ
Related LinksVJ0805D, VJ0805D270MXPAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D270MXPAJ Details Description
Related parts for VJ0805D270MXPAJ
DEKAFIX GW 6 MARKED 43 50/CD datasheet.pdf
LED CYAN CLEAR 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 256KB FLASH 108BGA datasheet.pdf
CIRC CONN 4POS MALE 6' CABLE datasheet.pdf
PWR ENT FILTERED SPST 10A SCREW datasheet.pdf
RES 4.42K OHM 1% 1W AXIAL datasheet.pdf
RES 28.1K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 234 OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
TOOL 5ROW 5COLUMN BACKPLANE datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS INLINE PIN datasheet.pdf
RES 1.5K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf