Vishay/Vitramon VJ0805D271GXCAT
VJ0805D271GXCAT picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D271GXCAT
Brief Description
CAP CER 270PF 200V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D271GXCAT.pdf
Availability of VJ0805D271GXCAT
QUANTITY
VJ0805D271GXCAT Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D271GXCAT
Internal Part NumberEIS-VJ0805D271GXCAT
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance270pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)