Vishay/Vitramon VJ0805D271JXAAR
VJ0805D271JXAAR picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D271JXAAR
Brief Description
CAP CER 270PF 50V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D271JXAAR.pdf
Availability of VJ0805D271JXAAR
QUANTITY
VJ0805D271JXAAR Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D271JXAAR
Internal Part NumberEIS-VJ0805D271JXAAR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance270pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D271JXAAR
Related LinksVJ0805D, VJ0805D271JXAAR Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D271JXAAR Details Description
Related parts for VJ0805D271JXAAR
HEX STANDOFF 6-32 BRASS 7/8" datasheet.pdf
CAP CER 5600PF 250V X7R 0805 datasheet.pdf
CONN RCPT 80POS R/A 30GOLD datasheet.pdf
CONN FIBER LC PLUG SMPLX datasheet.pdf
CONN RACK/PANEL 5POS 5A datasheet.pdf
CAP CER 470PF 50V C0G 0402 datasheet.pdf
FUSE ATOF 32VDC NYLON 5A datasheet.pdf
FIXED IND 15UH 157MA 2.8 OHM SMD datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf