Vishay/Vitramon VJ0805D271JXCAJ
VJ0805D271JXCAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D271JXCAJ
Brief Description
CAP CER 270PF 200V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D271JXCAJ.pdf
Availability of VJ0805D271JXCAJ
QUANTITY
VJ0805D271JXCAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D271JXCAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0805D271JXCAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance270pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D271JXCAJ
Related LinksVJ0805D, VJ0805D271JXCAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D271JXCAJ Details Description
Related parts for VJ0805D271JXCAJ
CONN RCPT 19POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 6A 125V datasheet.pdf
IC SWITCH QUAD SPST 16-SOIC datasheet.pdf
RESISTOR 100 OHM 200W 5% WW datasheet.pdf
CABLE 2COND 14AWG RED 1000' datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 75W datasheet.pdf
RES 120K OHM 2% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 270UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf
RES 200 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 1.8PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf