Vishay/Vitramon VJ0805D271MLPAT
VJ0805D271MLPAT picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D271MLPAT
Brief Description
CAP CER 270PF 250V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D271MLPAT.pdf
Availability of VJ0805D271MLPAT
QUANTITY
VJ0805D271MLPAT Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D271MLPAT
Internal Part NumberEIS-VJ0805D271MLPAT
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance270pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D271MLPAT
Related LinksVJ0805D, VJ0805D271MLPAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D271MLPAT Details Description
Related parts for VJ0805D271MLPAT
IC DECODER/DEMUX 3-8LINE 16-SOIC datasheet.pdf
DIE SET 6POS MOD PLUG OFFSET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .125 EXTEND datasheet.pdf
KEYING RECEPTACLE MODULE-12MM datasheet.pdf
TVS DIODE 23.1VWM 39.38VC SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 150W datasheet.pdf
RES 0.499 OHM 1W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 150W datasheet.pdf
RES SMD 2.49K OHM 0.1% 3/8W 0603 datasheet.pdf
CBL RIBN 2COND YELLOW 3281' datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS .100" datasheet.pdf
CAP FILM 0.03UF 5% 1600VDC AXIAL datasheet.pdf