Vishay/Vitramon VJ0805D2R0CLAAC
VJ0805D2R0CLAAC picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D2R0CLAAC
Brief Description
CAP CER 2PF 50V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D2R0CLAAC.pdf
Availability of VJ0805D2R0CLAAC
QUANTITY
VJ0805D2R0CLAAC Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D2R0CLAAC
Internal Part NumberEIS-VJ0805D2R0CLAAC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance2pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D2R0CLAAC
Related LinksVJ0805D, VJ0805D2R0CLAAC Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D2R0CLAAC Details Description
Related parts for VJ0805D2R0CLAAC
XFRMR LAMINATED 20VA CHAS MOUNT datasheet.pdf
CONN RCPT 13POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
RES SMD 0.24 OHM 1% 1/8W 0402 datasheet.pdf
CONV DC/DC 7.5W 18-36VIN 12VOUT datasheet.pdf
RES SMD 8.45KOHM 0.05% 1/4W 1206 datasheet.pdf
DIP CABLE M-F 16POS datasheet.pdf
LABEL THERMAL TRANSFER NON-LAM datasheet.pdf
2.5G DWDM TOSA 120KM LC REC datasheet.pdf
TV 2C 2#16 PIN RECP datasheet.pdf
330UF 450V 35X40MM 105C 5000H datasheet.pdf