Vishay/Vitramon VJ0805D2R0DLPAP
VJ0805D2R0DLPAP picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D2R0DLPAP
Brief Description
CAP CER 2PF 250V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D2R0DLPAP.pdf
Availability of VJ0805D2R0DLPAP
QUANTITY
VJ0805D2R0DLPAP Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D2R0DLPAP
Internal Part NumberEIS-VJ0805D2R0DLPAP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance2pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D2R0DLPAP
Related LinksVJ0805D, VJ0805D2R0DLPAP Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D2R0DLPAP Details Description
Related parts for VJ0805D2R0DLPAP
IC REG SWTCHD CAP INV 20MA 8CDIP datasheet.pdf
MINIATURE BASIC SWITCH datasheet.pdf
TVS DIODE 90VWM 146VC SMC datasheet.pdf
SWITCH DISCONNECT 150-250A 80VDC datasheet.pdf
IC DESERIALIZER LVDS 28-SSOP datasheet.pdf
OUTPUT MODULE DC G5 9MA 24VDC datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS PNL MNT PIN datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 6KV RADIAL datasheet.pdf
RES 32.4K OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 100UH 52MA 17.5 OHM TH datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 2A SYNC 8DIP datasheet.pdf
44 POS EDGECARD CONNECTR datasheet.pdf