Vishay/Vitramon VJ0805D2R1BLAAC
VJ0805D2R1BLAAC picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D2R1BLAAC
Brief Description
CAP CER 2.1PF 50V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D2R1BLAAC.pdf
Availability of VJ0805D2R1BLAAC
QUANTITY
VJ0805D2R1BLAAC Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D2R1BLAAC
Internal Part NumberEIS-VJ0805D2R1BLAAC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance2.1pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D2R1BLAAC
Related LinksVJ0805D, VJ0805D2R1BLAAC Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D2R1BLAAC Details Description
Related parts for VJ0805D2R1BLAAC
CONN EDGECARD 20POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
MOSFET P-CH 100V 10.5A D2PAK datasheet.pdf
OSCILLATOR XO 23.04MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
FIXED IND 22UH 4A 36 MOHM TH datasheet.pdf
DIODE UHF VAR CAP 32V SOD523 datasheet.pdf
BOX PLASTIC GRAY 11.77"L X 9.9"W datasheet.pdf
LM3450A EVAL BOARD 120V30 datasheet.pdf
RES 24.9K OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
BOARDMOUNT QIKMATE PIN A datasheet.pdf
IC DDR2 SDRAM 36MB 165BGA datasheet.pdf
15UF 40V 5X11MM 85C 3000H datasheet.pdf