Vishay/Vitramon VJ0805D2R2BXCAP
VJ0805D2R2BXCAP picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D2R2BXCAP
Brief Description
CAP CER 2.2PF 200V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D2R2BXCAP.pdf
Availability of VJ0805D2R2BXCAP
QUANTITY
VJ0805D2R2BXCAP Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D2R2BXCAP
Internal Part NumberEIS-VJ0805D2R2BXCAP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance2.2pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D2R2BXCAP
Related LinksVJ0805D, VJ0805D2R2BXCAP Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D2R2BXCAP Details Description
Related parts for VJ0805D2R2BXCAP
IC MOSFET DRIVER 6A INV 8CDIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .156 WW datasheet.pdf
RES SMD 6.49M OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 160V SNAP datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS BOX MNT SKT datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPST 10A 125V datasheet.pdf
Connector Receptacle 44 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
REED SENSORS datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 0.003A TO92-3 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 650V 4A IPAK datasheet.pdf