Vishay/Vitramon VJ0805D2R4BXXAC
VJ0805D2R4BXXAC picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D2R4BXXAC
Brief Description
CAP CER 2.4PF 25V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D2R4BXXAC.pdf
Availability of VJ0805D2R4BXXAC
QUANTITY
VJ0805D2R4BXXAC Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D2R4BXXAC
Internal Part NumberEIS-VJ0805D2R4BXXAC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance2.4pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D2R4BXXAC
Related LinksVJ0805D, VJ0805D2R4BXXAC Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D2R4BXXAC Details Description
Related parts for VJ0805D2R4BXXAC
Connector Receptacle 36 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
PANEL CABLE MANAGER 3UNIT datasheet.pdf
RELAY GENERAL PURPOSE DPDT 1A 5V datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 16POS STR 3.5MM datasheet.pdf
CONN PLUG 41POS INLINE RA SKT datasheet.pdf
CONDUCTOR MARKERS HSS1 11 4-24 datasheet.pdf
CONN PLUG MALE 6POS 7MM datasheet.pdf
Connector Socket 5 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
FIXED IND 270UH 135MA 11 OHM SMD datasheet.pdf
CONN FEMALE M12X1 AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 4UF 10% 850V RADIAL datasheet.pdf