Vishay/Vitramon VJ0805D2R7CLCAC
VJ0805D2R7CLCAC picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D2R7CLCAC
Brief Description
CAP CER 2.7PF 200V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D2R7CLCAC.pdf
Availability of VJ0805D2R7CLCAC
QUANTITY
VJ0805D2R7CLCAC Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D2R7CLCAC
Internal Part NumberEIS-VJ0805D2R7CLCAC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance2.7pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
Lead Spacing-
FeaturesHigh Q, Low Loss
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D2R7CLCAC
Related LinksVJ0805D, VJ0805D2R7CLCAC Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D2R7CLCAC Details Description
Related parts for VJ0805D2R7CLCAC
MIRROR 10X12" ACRYLIC&ALUM 5PK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .100 EYELET datasheet.pdf
MOSFET N-CH 40V 100A TO220-3 datasheet.pdf
CAP CER 220PF 100V X7R 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 150W datasheet.pdf
RES 3.57M OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
OSC PROG 1.3NS 50PPM 2.5X3.2MM datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X30MM R-TAB T412 datasheet.pdf
CONN PLUG 10POS INLINE PIN datasheet.pdf
20 TURN COUNTING DIAL datasheet.pdf
CAP CER 1.4PF 200V NP0 0805 datasheet.pdf