Vishay/Vitramon VJ0805D300FLAAJ
VJ0805D300FLAAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D300FLAAJ
Brief Description
CAP CER 30PF 50V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D300FLAAJ.pdf
Availability of VJ0805D300FLAAJ
QUANTITY
VJ0805D300FLAAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D300FLAAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0805D300FLAAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance30pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D300FLAAJ
Related LinksVJ0805D, VJ0805D300FLAAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D300FLAAJ Details Description
Related parts for VJ0805D300FLAAJ
RES SMD 22K OHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC BUS TRANSCEIVER 8BIT 20SO datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 4.5-9VIN +/-12VOUT datasheet.pdf
RES 9.53K OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
IPD M8 SHLD 3W SPST PLUG datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 400W datasheet.pdf
TOOL REMOVAL TIP M81969/27-06 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 12V 9.3A SC59 datasheet.pdf
508 TB SPR PLU MIDDLE datasheet.pdf
RES 1.37K OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 0.12 UF 5% 250 VDC RADI datasheet.pdf