Vishay/Vitramon VJ0805D300JXBAC
VJ0805D300JXBAC picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D300JXBAC
Brief Description
CAP CER 30PF 100V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D300JXBAC.pdf
Availability of VJ0805D300JXBAC
QUANTITY
VJ0805D300JXBAC Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D300JXBAC
Internal Part NumberEIS-VJ0805D300JXBAC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance30pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D300JXBAC
Related LinksVJ0805D, VJ0805D300JXBAC Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D300JXBAC Details Description
Related parts for VJ0805D300JXBAC
TERM BLK PCB 2POS 5.0MM datasheet.pdf
SENSOR 300PSI 1/4-18NPT .5-4.5V datasheet.pdf
DIODE ARRAY SCHOTTKY 100V TO263 datasheet.pdf
CONN RCPT 48 POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 50W datasheet.pdf
RES 1.28M OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 21POS CBL MNT SKT datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CONN SOCKET SIP 30POS GOLD datasheet.pdf