Vishay/Vitramon VJ0805D301JLBAJ
VJ0805D301JLBAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D301JLBAJ
Brief Description
CAP CER 300PF 100V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D301JLBAJ.pdf
Availability of VJ0805D301JLBAJ
QUANTITY
VJ0805D301JLBAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D301JLBAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0805D301JLBAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance300pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D301JLBAJ
Related LinksVJ0805D, VJ0805D301JLBAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D301JLBAJ Details Description
Related parts for VJ0805D301JLBAJ
ASSEMBLY 4 POSITION 4 CONTACT datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPDT 1A 24V datasheet.pdf
MINI-CONNECTOR FEMALE DIY BLACK datasheet.pdf
BOARD EVAL LMZ12003EXT datasheet.pdf
RES SMD 33.2K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CABLE 20POS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X30MM R-TAB T766 datasheet.pdf
TRANS NPN 40V 0.6A SOT-23 datasheet.pdf