Vishay/Vitramon VJ0805D301MXBAJ
VJ0805D301MXBAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D301MXBAJ
Brief Description
CAP CER 300PF 100V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D301MXBAJ.pdf
Availability of VJ0805D301MXBAJ
QUANTITY
VJ0805D301MXBAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D301MXBAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0805D301MXBAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance300pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D301MXBAJ
Related LinksVJ0805D, VJ0805D301MXBAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D301MXBAJ Details Description
Related parts for VJ0805D301MXBAJ
RELAY GEN PURPOSE 4PDT 10A 12V datasheet.pdf
CONV DC/DC 5W 4.5-9VIN +/-05VOUT datasheet.pdf
STD-POW-TIM CONTACT datasheet.pdf
MOSFET N-CH 600V 28A TO3P datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 150W datasheet.pdf
RES 0.645 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 604 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
VARISTOR 212V 1.2KA DISC 7MM datasheet.pdf
RES 47K OHM 1W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 200W datasheet.pdf
RESISTOR POWER ADJ 7.5K OHM 50W datasheet.pdf