Vishay/Vitramon VJ0805D330KLXAJ
VJ0805D330KLXAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D330KLXAJ
Brief Description
CAP CER 33PF 25V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D330KLXAJ.pdf
Availability of VJ0805D330KLXAJ
QUANTITY
VJ0805D330KLXAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D330KLXAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0805D330KLXAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance33pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D330KLXAJ
Related LinksVJ0805D, VJ0805D330KLXAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D330KLXAJ Details Description
Related parts for VJ0805D330KLXAJ
RES 910 OHM 2W 5% AXIAL datasheet.pdf
POT 1K OHM 1/2W CARBON LINEAR datasheet.pdf
IC PCMCIA SWITCHNG MATRIX 14SOIC datasheet.pdf
RES SMD 8.45K OHM 0.1% 1/2W 2512 datasheet.pdf
CONN HDR STR STACK 58POS 2MM T/H datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 66W datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M2 NYLON 102MM datasheet.pdf