Vishay/Vitramon VJ0805D330MLPAP
VJ0805D330MLPAP picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D330MLPAP
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 33PF 250V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D330MLPAP.pdf
Availability of VJ0805D330MLPAP
QUANTITY
VJ0805D330MLPAP Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D330MLPAP
Internal Part NumberEIS-VJ0805D330MLPAP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesVJ HIFREQ
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance33pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsRF, Microwave, High Frequency
Ratings-
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
Lead Spacing-
FeaturesHigh Q, Low Loss
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D330MLPAP
Related LinksVJ0805D, VJ0805D330MLPAP Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D330MLPAP Details Description
Related parts for VJ0805D330MLPAP
FUSE BOARD MOUNT 50MA 125VAC RAD datasheet.pdf
IC UNIV SHIFT/STOR REG 20-SOIC datasheet.pdf
CONN HEADER 110POS TYPE A VERT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 50W datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 270VIN 2VOUT 30W datasheet.pdf
DIP CABLE M-F 14POS datasheet.pdf
CONN EDGE DUAL .050 EXTEND 170PO datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X10MM R-TAB T412 datasheet.pdf
CAP CER 0.70PF 25V NP0 01005 datasheet.pdf
FIXED IND 15NH 160MA 400 MOHM datasheet.pdf