Vishay/Vitramon VJ0805D360KXAAP
VJ0805D360KXAAP picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D360KXAAP
Brief Description
CAP CER 36PF 50V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D360KXAAP.pdf
Availability of VJ0805D360KXAAP
QUANTITY
VJ0805D360KXAAP Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D360KXAAP
Internal Part NumberEIS-VJ0805D360KXAAP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance36pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D360KXAAP
Related LinksVJ0805D, VJ0805D360KXAAP Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D360KXAAP Details Description
Related parts for VJ0805D360KXAAP
IC OPAMP VIDEO SNGL W/SD SOT23-6 datasheet.pdf
IC PROCESSOR 600MHZ 576BGA datasheet.pdf
RES SMD 3.4K OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 75W datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS PNL MNT PIN datasheet.pdf
RES 0.375 OHM 1.5W 2% AXIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 12V 5W SMBJ datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .125" datasheet.pdf
LUG COPPER 2 HOLE datasheet.pdf
MICRO 21 M 10" YEL JACKS LP datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ 28 OLIVE datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V SOT23 datasheet.pdf