Vishay/Vitramon VJ0805D361FXCAR
VJ0805D361FXCAR picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D361FXCAR
Brief Description
CAP CER 360PF 200V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D361FXCAR.pdf
Availability of VJ0805D361FXCAR
QUANTITY
VJ0805D361FXCAR Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D361FXCAR
Internal Part NumberEIS-VJ0805D361FXCAR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance360pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D361FXCAR
Related LinksVJ0805D, VJ0805D361FXCAR Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D361FXCAR Details Description
Related parts for VJ0805D361FXCAR
OPTOISO 5.3KV DARL W/BASE 6DIP datasheet.pdf
IC OPAMP GP 380MHZ 8SOIC datasheet.pdf
FUSE AUTO 7.5A 32VAC/VDC BLADE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 75W datasheet.pdf
RES CHAS MNT 182 OHM 1% 30W datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
CONN MOD JACK 8P8C UNSHIELDED datasheet.pdf
FIXED IND 22UH 760MA 320 MOHM datasheet.pdf
CHOKE LOW PROFILE 1000 UH 25% SM datasheet.pdf