Vishay/Vitramon VJ0805D361JLCAT
VJ0805D361JLCAT picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D361JLCAT
Brief Description
CAP CER 360PF 200V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D361JLCAT.pdf
Availability of VJ0805D361JLCAT
QUANTITY
VJ0805D361JLCAT Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D361JLCAT
Internal Part NumberEIS-VJ0805D361JLCAT
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance360pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D361JLCAT
Related LinksVJ0805D, VJ0805D361JLCAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D361JLCAT Details Description
Related parts for VJ0805D361JLCAT
IC LIN INTERFACE W/WAKE 8-SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS R/A .156 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 75V 250A TO-3P datasheet.pdf
SMARTDISPLAY RED/GREEN/BLUE datasheet.pdf
RES CHAS MNT 12 OHM 5% 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 100W datasheet.pdf
OSC XO 25.000MHZ LVCMOS SMD datasheet.pdf