Vishay/Vitramon VJ0805D390GLAAP
VJ0805D390GLAAP picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D390GLAAP
Brief Description
CAP CER 39PF 50V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D390GLAAP.pdf
Availability of VJ0805D390GLAAP
QUANTITY
VJ0805D390GLAAP Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D390GLAAP
Internal Part NumberEIS-VJ0805D390GLAAP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance39pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D390GLAAP
Related LinksVJ0805D, VJ0805D390GLAAP Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D390GLAAP Details Description
Related parts for VJ0805D390GLAAP
EMITTER IR 940NM 50MA SMD datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 60KB FLASH 80LQFP datasheet.pdf
CAP CER 22PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CONN BKWY HEADER 58POS GOLD SMD datasheet.pdf
CAP ALUM 15000UF 20% 60V SCREW datasheet.pdf
PRESSURE TRANSDUCER datasheet.pdf
CONN EDGECARD 140POS .100" datasheet.pdf