Vishay/Vitramon VJ0805D390MXAAJ
VJ0805D390MXAAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D390MXAAJ
Brief Description
CAP CER 39PF 50V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D390MXAAJ.pdf
Availability of VJ0805D390MXAAJ
QUANTITY
VJ0805D390MXAAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D390MXAAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0805D390MXAAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance39pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D390MXAAJ
Related LinksVJ0805D, VJ0805D390MXAAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D390MXAAJ Details Description
Related parts for VJ0805D390MXAAJ
HOOK-UP STRND 18AWG WHITE 100' datasheet.pdf
CONN HEADER 25POS 1MM VERT SMD datasheet.pdf
CAP CER 3.6PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
SENSOR 100PSI 7/16-20UNF 4-20MA datasheet.pdf
DDR2 SODIMM SOCKET 200P 6 datasheet.pdf
CONN CARDEDGE DL 170POS .050 SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 110POS .100" datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 50V 3A DO214AB datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 5% 15V 2711 datasheet.pdf