Vishay/Vitramon VJ0805D390MXCAC
VJ0805D390MXCAC picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D390MXCAC
Brief Description
CAP CER 39PF 200V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D390MXCAC.pdf
Availability of VJ0805D390MXCAC
QUANTITY
VJ0805D390MXCAC Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D390MXCAC
Internal Part NumberEIS-VJ0805D390MXCAC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance39pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D390MXCAC
Related LinksVJ0805D, VJ0805D390MXCAC Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D390MXCAC Details Description
Related parts for VJ0805D390MXCAC
ADAPTER 20-SOIC TO 20-DIP datasheet.pdf
CONN HEADER 26POS .100 R/A TIN datasheet.pdf
Connector Receptacle 28 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
TVS DIODE 9VWM 15.4VC SMD datasheet.pdf
IC OSC TCXO 10MHZ 16-SOIC datasheet.pdf
CONN RCPT 15POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
RES CHAS MNT 15 OHM 5% 300W datasheet.pdf
FIXED IND 3UH 6.2A 7.2 MOHM SMD datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf