Vishay/Vitramon VJ0805D391KLAAT
VJ0805D391KLAAT picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D391KLAAT
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 390PF 50V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D391KLAAT.pdf
Availability of VJ0805D391KLAAT
QUANTITY
VJ0805D391KLAAT Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D391KLAAT
Internal Part NumberEIS-VJ0805D391KLAAT
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesVJ HIFREQ
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance390pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsRF, Microwave, High Frequency
Ratings-
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
Lead Spacing-
FeaturesHigh Q, Low Loss
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D391KLAAT
Related LinksVJ0805D, VJ0805D391KLAAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D391KLAAT Details Description
Related parts for VJ0805D391KLAAT
DIODE ZENER 24V 500MW DO35 datasheet.pdf
TERM FORK LOCK 12-10AWG datasheet.pdf
IC DAC 8BIT MULT 16-SOIC datasheet.pdf
DIODE ZENER 56V 1.5W DO214AA datasheet.pdf
EVAL BOARD FOR PCF8883 datasheet.pdf
FAN AXIAL 80X25MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE 4PST 25A 24V datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 155VIN 10VOUT 25W datasheet.pdf
FIXED IND 3.3NH 700MA 100 MOHM datasheet.pdf
TRANS 2PNP PREBIAS 0.3W SM6 datasheet.pdf